Modernizace techniky pro vytyčování a vyhledávání sítí

Ilustrační obrázek

Začali jsme pracovat s novou technikou pro vytyčování i zaměřování sítí a vyhledávání koaxiálních kabelů.

První zařízení, se kterým nově pracujeme, je Zenith40 od společnosti Geomax. Jedná se o sestavu, která slouží k vytyčování stávajících i nových tras kabelů, vytyčování hranic pozemků a vyhledání podzemních spojek a šachet.

Sestava se skládá z GNSS přijímače, karbonové vytyčky a z kontroléru (tablet se softwarem pro zpracování geodetických dat).

Zařízení pracuje se všemi dostupnými satelitními systémy (americký GPS, ruský GLONASS, čínský BeiDou a evropský Galileo), díky tomu jsme schopni přesněji zaměřit požadovanou polohu. Pomáhá nám i funkce X-TILT, která umožňuje sbírat data i se skloněnou vytyčkou (např. v obtížně dostupném terénu).

Nově pracujeme i s lokátory tras vLoc3D Pro a vLoc3D 5000 od společnosti Megger. Tato zařízení slouží k vyhledávání a diagnostice metalické sítě.

Lokátory se skládají ze dvou částí – vysílače a přijímače. Vysílač se v internetové skříni připojí k metalickému kabelu, jehož vedení chceme vyhledat. Vysílač následně posílá do kabelu signál o určité frekvenci. Kolem metalického vedení se pak vytváří elektromagnetické pole, které posílá elektrický signál do přijímače.

Oba lokátory disponují patentovaným systémem dvou 3D soustav detekčních cívek, což nám kromě přesnějšího zaměření umožňuje získat více informací o hledaném vedení (hloubka uložení kabelu, velikost signálního proudu apod.). Díky vektorovému režimu máme přesná data i při naklonění přijímače (během práce v obtížném terénu).

K pohodlné práci s lokátory pak přispívá větší displej přijímače, zvuková signalizace a možnost dálkového ovládání vysílače.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace