Oficiální vyjádření – Oslavany.NET

Ilustrační obrázek

Vyjádření naší společnosti k soudnímu sporu se spolkem Oslavany.NET.


 

Společnost itself s.r.o. již dříve informovala, že byl v roce 2017 Krajskému soudu v Brně podán návrh na zrušení spolku Oslavany.NET, a to na základě zjištěných skutečností, které důvodně nasvědčovaly tomu, že oficiálně uváděná zájmová činnost spolku, spočívající v získávání a výměně informací z budování sítí a využívání telekomunikačních a komunikačních technologií, je zastřeným komerčním poskytováním připojení k internetu za úplatu.

Oficiálně prezentovaná údajná spolková činnost využívala všech legislativních a ekonomických výhod oproti řádné podnikatelské činnosti spočívající v poskytování služby připojení k internetu, která musí respektovat dodržování všech právních předpisů o elektronických komunikacích, o ochraně spotřebitele anebo předpisy upravující daňové povinnosti, které jsou pro podnikatele mnohem přísnější a ekonomický náročnější než pro spolek. Takové chování poskytuje výhody na straně spolku, a tedy nerovné konkurenční prostředí, které neumožňuje spravedlivou soutěž všech subjektů na trhu poskytující internetové připojení za rovných podmínek pro všechny.

Jelikož nám výše uvedená situace nebyla lhostejná, byl podán výše uvedený návrh na zrušení spolku Oslavany.NET. Na základě důkladné právní argumentace a podrobného dokazování osvědčujícího výkon ekonomické činnosti spolku Oslavany.NET jako jeho hlavní činnost, vydal dne 3. 6. 2019 Krajský soud v Brně rozhodnutí, kterým zrušil spolek Oslavany.NET s likvidací, jelikož podniká v oblasti elektronických komunikací a tuto činnost provozuje jako svou činnost hlavní, což je v rozporu se zákonem. Jelikož není rozhodnutí pravomocné a není k dispozici jeho písemné vyhotovení, nebude zatím poskytováno k věci bližší vyjádření.

Záměrem společnosti itself s.r.o. není likvidace konkurence, ale obnova rovných podmínek pro všechny, kteří v této oblasti služeb podnikají, s maximálním důrazem na respektování práv zákazníků, které jim garantují platné právní předpisy a státní regulace. Toto rozhodnutí je prvním krokem k narovnání podmínek na trhu s internetovým připojením poskytovaným koncovým zákazníkům.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace