TZ: Datacentrum itself Brno se pyšní prestižními certifikáty

Ilustrační obrázek

Datacentrum naší společnosti získalo certifikaci ISAE 3402/SSAE 16 Typ II zaručující vysoké bezpečnostní a procesní standardy v oblasti housingových služeb.

Certifikaci potvrdila nezávislá auditorská společnost PricewaterhouseCoopers Audit, s.r.o. Kvalita služeb deklarovaná touto certifikací je v rámci České republiky výjimečná a reflektuje poptávku mezinárodních společností po službách s garancí potvrzenou nezávislými auditory.

Investice více než 60 milionů korun do modernizace technologií a samotné budovy datacentra v Brně na vinohradském sídlišti dopomohla společnosti itself s.r.o. k zisku certifikátů, které potvrzují racionální provozní a bezpečnostní standardy v oblasti housingových služeb. Normy SSAE 16 a ISAE 3402 jsou svým obsahem velmi podobné. Rozdíl obou certifikátů spočívá v jejich působnosti – certifikát SSAE 16 je uznáván především v americkém prostředí, certifikát ISAE 3402 představuje mezinárodní obdobu této normy.

Oba standardy, SSAE 16 (Statement on Standards for Attestation Engagements No. 16) i ISAE 3402 (International Standard on Assurance Engagements), uděluje nezávislá auditorská společnost. Ta v rámci certifikačního řízení hodnotí vhodnost navržených kontrol a jejich efektivitu z pohledu fyzické i environmentální bezpečnosti reálného provozu datacentra.

Nezávislý report pro brněnské datacentrum společnosti itself s.r.o. zpracovávala renomovaná auditorská společnost PricewaterhouseCoopers Audit, s.r.o. Příprava na samotný proces certifikace si vyžádala kromě finančních prostředků i zpracování odborných analýz, vznik nových směrnic či administrativních pokynů dotýkajících se celé společnosti. Druhý stupeň certifikace byl datovému centru udělen za reálnou provozní účinnost nastavených kontrol zkoumanou během ročního provozu datacentra. 

 „Naši zákazníci a jejich auditoři se mohou spoléhat na zprávu ISAE 3402/SSAE 16 místo toho, aby u nás prováděli vlastní testování. Tím uspoří čas i finanční prostředky.“ vyzdvihuje výhody certifikátů Radek Bednář, technický ředitel společnosti itself s.r.o.

Úspěšně dokončený proces certifikace je letos již druhou významnou inovací v rámci poskytovaných služeb. V červnu 2016 společnost itself s.r.o. navýšila výkon optické páteřní trasy Praha – Ivančice – Brno – Praha z Nx10 Gbps na Nx100 Gbps.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace