Celková plocha Datového centra Ostrava: 100 m² (3 sály – sál pro zakončení tras meet-me room, samostatná místnost pro umístění serverů, sál pro rack housing)
Lokalita: Moravská Ostrava
Budova: Ostravia Trade – zabezpečená budova s nepřetržitým dohledem na vrátnici
Dostupnost: MHD, automobilem

Kapacita připojení

Datové okruhy (až 40 Gbps). Do centra NIX jsme připojeni rychlostí 10 Gbps na CE Colo a dalších 10 Gbps na TTC v kruhu oproti TH Brno. Do slovenského SIX rychlostí 10 Gbps. Zahraniční konektivita je odebírána v Praze a Bratislavě.

Propojení

V datacentru jsou zakončeny řady místních i dálkových optických sítí, lze využít služeb ostatních operátorů. V datacentru jsou k dispozici všechny služby optické páteřní sítě.

Zakončené sítě itself

  • Dvě diverzifikované optické trasy směrem na Prahu, Vídeň, Bratislavu
  • Optická trasa směr Brno (následně Ivančice, Praha, Vídeň)
  • Optická trasa směr Polsko (Český Těšín nebo Třinec)
  • Lokální trasy v rámci Ostravy

Klimatizace

Telehouse sál je vybaven jednotkami přesné klimatizace s redundancí n + 1. Regulovaná je teplota i vlhkost (typicky: teplota 22°C +/– 2°C, vlhkost 50%  +/–10%). Systém klimatizace využívá tlakování vzduchu do prostoru dvojité technologické podlahy, technologie ve stojanu jsou buď chlazeny průchodem chladného vzduchu z podlahy nebo je použit systém teplých a studených uliček.

Protipožární systém

Telekomunikační sály jsou vybaveny čidly pro detekci požáru a zaplavení.

Záloha napájení

Pro napájení mohou být použity dva oddělené rozvody, zálohované diesel generátorem Caterpillar 110 kVA s vlastním měřením a jištěním.

Zabezpečení přístupu

Objekt je zabezpečen systémem EZS, který je společně s výstupy poplachových sirén vyústěn na centrálním pultu dohledového centra umístěného v Brně. Součást zabezpečení objektu je kamerový systém se záznamovým zařízením a monitorovacími výstupy na dohledové centrum. Zákazníků je umožněn nepřetržitý přístup.

Nabízené služby

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace